Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LETNÍ SPECIÁL II.

POVÍDÁNÍ POD NOČNÍ OBLOHOU                                           

 O SÍLE NÁVYKŮ

Pavlov věděl, že když alkoholika, který nasává z flašky, hrdlo láhve kousne do rtu, bude to znamenat přehodnocení návyku pití z láhve. Příjem bolesti na rtu přinese do mozku informaci NEBEZPEČÍ PITÍ Z LÁHVE. První reakcí pak bude další oparné přihnutí z láhve. Pokud láhev kousne pokaždé znovu a znovu, změní se alkoholikovo myšlení na LÁHEV BOLÍ.

Změna myšlení = změna chování.

Co se stane? Ano. Alkoholik přestane pít z láhve. Osvojí si nový návyk – pití ze skleničky. Čím jsme starší, tím více jsme nesvobodným tvorem. Loutkou ovládanou nitkami vlastních návyků.

 

„CO SE V MLÁDÍ NAUČÍŠ…“

Čím více návyků z mládí je kladných, tím lépe budete žít. Letitý návyk může běžný člověk velmi těžko změnit. Tak, jako špatný krok v tanci po letech nepřeučíš. To by vás láhev musela kousat velmi a po dlouhou dobu. Tři, čtyři roky několikrát denně. No řekněte, kdo má na to vůli, čas a motivaci? Však si nežijeme tak zle a na sklonku života už to nějak doklepeme takoví, jací jsme. Nebo ne?

 

VÍTE, CO MAJÍ SPOLEČNÉHO NAUKY O ŽIVOTĚ A PO ŽIVOTĚ?

Tezi, že po vaší smrti přežije deset vašich největších návyků… Všichni si budeme čistit zuby, mačkat dálkové ovládání, rozbalovat čokoládu, nalévat do skleničky a sexuálně kroužit pánví. To ale bude příští život, co? Ale co když tam nebude pasta na zuby, něco k pití, ovladač, čokoláda ani partner? Jen ten náš neukojený návyk. Tedy deset našich neukojených největších návyků. Jak se budeme cítit?

Proto svatí a moudří vedli člověka k jednoduchému, prostému a laskavě nesobeckému životu. Takoví po smrti zůstali ve svém klidu a čistotě.

 

O KLIDU

Klid je úklid. Záleží na tom, v čem chcete mít klid a to pak musíte uklidit. Když chcete uklidit domácnost, musíte vyházet staré a nepotřebné, udělat Feng Shuej a pak na vás bude sálat klid. Stejně to funguje i ve vztazích. Ale pozor! Pokud se mezi partnery roky neuklízelo – tedy ve vztahu už je tolik ohryzků, papírků, řečí, co chceme a co nechceme, koho naplňujeme a kdo nenaplnil naše představy – že mnohdy úklid vztah ani nepřežije. Ale zato máte klid.

Pokud chceme klid ve své práci, musíme udělat totéž. Uspořádat si, co chceme, co děláme, co můžeme. Chcete-li klid ve svém těle, musíte tělo čistit – půsty, diety, životospráva. Pokud se však v těle dlouho neuklízelo, počítejte na každé 3 roky neuklízení tak rok úklidu. Ale pak vám tělo začne dávat víc, začnete mít sílu, sebedůvěru. A pocit, že to zvládnete, ať se děje cokoliv.

Když chcete mít klid v mysli, existují techniky, jak vyčistit myšlení. Pokud máte neklid v mysli, nemůžete uklízet byt. Zásady jsou však stejné. Vyklidit stará fotoalba, vzpomínky, partnery, lásky. Je dobré uklidit i informace ze světa. Vaše mysl se pomalu zklidní a vy se pak musíte učit myslet většinu dne jen na jednu věc a snažit se zkoncentrovat se. Pak, když to dokážete, můžete si říci: “Mám uklizeno.“

Klid pocitů je spojen s klidem mysli. Když přestanete myslet na pomyslné partnery a partnerky, budete mít klidné emoce. Když budete mít čisté tělo, čistou duši, budete mít čisté pocity. Nejvíc vám pomůže dobré dýchání na čistém vzduchu. Doporučuji jehličnaté a listnaté lesy, stačí běhat, zpívat, milovat se…

Poslední je klid duše. Ale to je, přátelé, záležitost duchovních nauk…

***

Nirvana tree vám pouze v těchto letních speciálech zprostředkovává unikátní úryvky z již beznadějně vyprodaného časopisu o cestování a duchovnu – Medicinman nirvány.

V současnosti jsou k dispozici už jen 3 samostatné díly unikátního časopisu Poetrie, a to IDEÁLNÍ POCIT, LASKÁNÍ HVĚZD a OSVOBOZENÍ DUŠE.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top