Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LETNÍ SPECIÁL I.

O CESTÁCH A PUTOVÁNÍ

Poutníci

Moudří lidé putují za svatými, tichými, krásu a mír dávajícími místy. Pak je putování modlitba i meditace. Zvláště prospěšné pro mladé nevybouřené životy!

Jen když něco na chvíli zaujme naši pozornost a uvězněná vnitřní podstata vyplave ze dna více na povrch, dá nám svou sílu, aby náš hmotný svět měl pohon. Život je cesta psaná na svitek času. Až jej popíšeš, nepřidáš ani tečku. Poutník je každý, kdo žije.

Poustevníci

Poustevníci jsou vyzrálí lidé. Dokážou ztišit svou mysl, pocity i tělo, aniž by k tomu potřebovali plýtvat energií za putováním, či jinými vnějšími podněty. Jsou již naopak tak produchovnělí, že je to vše ruší. Pak mají volbu poustevny nebo kláštera.

První volba nemá střechu nad hlavou a pohodlí…

Druhá volba je plná lidí a společenských řádů…

Přesto příslušníci všech náboženství, ti pokročilí, odcházeli blíže k Bohu, Pravdě, Nirváně…

 

LIDSKÉ PUTOVÁNÍ

Proč lidé jezdí na pouť? Je to stejná otázka, jako: “Proč se lidé rodí a umírají?“

Pouť je vlastně taková smrt. Vy si tady žijete svůj život a najednou ho ukončíte. Zkrátka odjedete. Až se vrátíte, už vždy uvidíte svůj život jinak. Na pouti je nejtěžší neztratit se v únavě a v dojmech.

Taktéž platí jednoduchá rovnice!

Kdo se často ztrácí ve starostech a práci všedního dne, ten to většinou ani na pouti nezvládne… to pak cestuje jakýsi „vak“, který se přemísťuje mezi vlakem, záchodem, foťákem, bufetem… A naopak. Když si neporadíš na cestě, neporadíš si pak ani sám v sobě!

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE UMĚT SE ZASTAVIT

Na nějakém správném místě a nějakou dobu zůstat tam… i když mysl a zvyk nás ženou k dalšímu poznávání. Nečekaná, neplánovaná cesta má tu výhodu, že tě mnohem, mnohem později doženou tvé denní problémy a všednosti.

Když si ale plánuješ cestu dopředu, s kufrem si balíš starosti a hned prvý den jsi schopen na novém místě o nich přemýšlet. Proto někteří lidé rádi a jiní neradi plánují své cesty, výlety, dovolené. Pouť je meditace pro ty, co nedokážou nebo nemají dost sil nebo nemají vhodné podmínky sedět a putovat do nitra. To je dnes 99% lidí. A proto je tolik turistů a poutníků ročně na cestách.

Opravdové putování jsou však jen dva kroky. A to z hlavy do srdce a ze srdce k Bohu

***

Poznámka: Tyto ukázky jsou z časopisu Poetrie Medicinman nirvány (časopis o cestování a duchovnu), který je již zcela vyprodán. Proto vám v tomto letním speciálu zprostředkováváme výše uvedenou inspirativní ukázku.

V současnosti jsou k dispozici už jen 3 samostatné díly unikátního časopisu Poetrie, a to IDEÁLNÍ POCIT, LASKÁNÍ HVĚZD a OSVOBOZENÍ DUŠE.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top