Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LEKCE SKROMNOSTI A POKORY

KARTA VĚŽ

 

Věž je spíše „negativní“ karta, avšak na druhou stranu bez lidí a jejich pádů, jak je zažil Ikarus, by lidstvo ještě dnes chodilo pěšky a bydlelo v jeskyních. Bez snahy dotknout se nebe, ať už je tímto nebem jakýkoliv sen, ambice člověka a jeho ega, se život lidský mění v nudné přežívání uprostřed šedého davu. Pro mě je karta Věž spíše námětem k zamyšlení. Ano, objeví-li se ve výkladu, jde do tuhého, to bezesporu. Ego čeká test, krize, katastrofa a nečekaný pád, jenž bude stejně rychlý jako ten Ikarův. Je to pravděpodobné, ale když odoláte, posunete svůj život do zcela nových rozměrů, a i když se zhroutíte, pořád je zde lekce skromnosti, pokory, kterou pýcha vašeho ega dostane, a která poslouží k duchovnímu poznání nebo růstu z krize, kdy povstanete z kolenou, abyste to o jeden pád moudřejší zkusili znovu.

 

 

 

Objeví-li se karta Věž ve výkladu, musíte nejdříve zhodnotit, zda vám cesta, po které jdete, výstup, který lezete, stojí za to – s vědomím, že každý další krok, který na ní uděláte, zvyšuje nebezpečí karty Věž dle motta: čím výš, tím to bude těžší. Jestliže vaše odpověď zní: ano, stojí mi to za to, pak spalte mosty k ústupu a směřujte vpřed s vírou, že tentokrát Ikarus nespadne. Avšak pakliže vám to za to nestojí, zpomalte, snižte ambice ega, buďte skromní a nenápadní a čekejte na lepší dobu, jinou příležitost, jiný vztah.

 

 

PEVNOST LETOKRUHŮ

 

 

Sedám na místo meditace a začínám se modlit k Šivovi, Šakti i slovu Óm, aby mi pomohli proniknout ke zdroji jejich vědomí. Světelná záře, jak létající talíř z Roswellu, se přibližovala a přibližovala z veliké dáli, a když byla nade mnou, proklála mi čelo a já měl pocit hořícího keře…

 

 

Záře netrvala dlouho, přesto se mi během ní promítl celý můj dosavadní život… Ve “filmu” ze všeho nejvíce vynikal pocit, že jsem doposud ve svém životě nebyl nic jiného než loutka v rukou lidí kolem mne, včetně společnosti. Viděl jsem, že můj život doposud ze všeho nejméně byl o mě samotném. Avšak teď ve světle z “UFO” probudil se ve mě můj nejvěrnější společník, já.

 

 

Jak mě loutkáři během prvních osmnácti let mého života dokázali tak moc odcizit této mé skutečné podstatě? Ptal jsem se, ležíc ve spacáku, neschopen usnout dlouho do noci. Napadaly mě nejrůznější odpovědi jako: Nechal jsem se vylákat ven a uvěřil jsem, že podstata života i já je venku. Odcizil jsem jsem přírodě sám sebe skrze hypnózu systému…, avšak žádná z těchto odpovědí mi tajemství toho, proč na pódiu pevnosti letokruhů odevzdal jsem sebe do rukou jiných, abych se stal jejich loutkou, neobjasnila. A když už jsem s odpovědí na jazyku záhadu málem zodpověděl, tak se snesla mlha a já usnul…

 

 

“Odhal, kým tě minulost učinila. Osvoboď se od nánosů vlivů druhých a stavěj jen na tom, co jsi ty.”

 

 

Celé znění k výkladu karty Věž se dočtete v knize Stigmata karmy.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top