Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LEHKOST UMÍRÁNÍ

 KŘEHKOST LIDSKÉHO ŽIVOTA (KOMENTÁŘ KE 2. VYDÁNÍ KNIHY)

 

V době kdy jsem pracoval na Tantrické transformaci nevědomí, „ve vzduchu“ již vysel konec starých časů, svobody, štěstí a pohody, která v Evropě zavládla kolem roku 1991, kdy se rozpadlo sovětské impérium, kdy skončila přes čtyřicet let dlouhá studená válka. V těchto zlatých časech elitní myslitelé lidstvu předpovídali mír, harmonii, prosperitu a za jediný problém po úspěšném překonání ideologických experimentů 20. století považovali chudobu, tedy to, že se západního blahobytu nedostává všem, což mělo řešení v rozšíření západního myšlení.

 

 

Pak to jako blesk z čistého nebe udeřilo. Do newyorských „dvojčat“ nalítla letadla unesená militantními teroristy, 9. 11. byl nejenom šok, tragédie a zločin proti lidskosti, 9. 11. změnil celé lidstvo. Do tragické atmosféry vycházela Tantrická transformace, kterou jsme na poslední chvíli přejmenovali na Lehkost umírání, což byla parafráze na Kunderovu Nesnesitelnou lehkost bytí, tedy nesnesitelná lehkost umírání s poukazem na křehkost lidského života, snadnost, s jakou můžeme z ničeho nic odejít z tohoto světa. Lidský život je vzácnost a lehkost, s jakou může skončit, je nesnesitelná; obzvlášť nesnesitelná, když se týká nevinných lidí, kteří přijdou o všechno jen proto, že někdo je plný nenávisti ke světu a životu.

 

 

Kdo nepamatuje dramaticky vypjatou atmosféru podzimu 2001, těžko uvěří. Lidé se báli otvírat dopisy, protože antrax-jed byl jednou ze zbraní teroru. Dnes většina světa překročila tragédii 9. 11. a proměnila ji v bolestnou vzpomínku minulosti, proto se ve druhém vydání vracíme k původnímu titulu Tantrická transformace, protože je nejen názvem knihy, ale rovněž výukovým vzorcem napomáhajícím plně pochopit a správně vstřebat podstatu jednotlivých lekcí, kapitol a ceremonií.

 

 

Zároveň bych si přál, aby nikdo nezapomněl na nejvyšší oběť všech lidí, kteří přišli o život hrozným, nemilosrdným terorem. Protože oni jsou bolestným památníkem lehkosti, s jakou nenávist bere život, upomínajícím nás na realitu, že nezařídíme-li, aby ve světě zvítězila láska s pravdou, příští obětí teroru můžou být životy naše, nebo ještě hůře, někoho, koho milujeme, někoho na kom nám moc záleží.

                                                                                                                                                                        (NagaJahRa)

 

 

Kniha TANTRICKÉ TRANSFORMACE přináší doteky osudových okamžiků života, úvahy o smyslu bytí

 

a mnoho praktických cvičení a rituálů k proměňování těžkostí života v hodnotné dary.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top