Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

Karta SOUD/AEON

Článek z knihy: Stigmata karmy

OSUD MÁME VE SVÝCH RUKOU

„Osud máme ve svých rukou a měníme ho rozhodnutími, činy a změnou sebe sama,“ opakuji si pořád dokola větu, kterou mě naučil Amore, s vědomím, že tu v horní jeskyni nemůžu čekat věčně a že přede mnou stojí rozhodnutí, kdy vyrazit k úprku kolem dvou albanesi, kteří tu zůstali, kdybych se vrátil.

ČIN JE ROZHODNUT

Nemůžu v horní jeskyni jen tak čekat, až mě najdou. Jediné, co potřebuju, je vyčíhnout správný okamžik, kdy kolem nich proběhnu nepozorovaně nebo tak překvapivě, že se dostanu za křoví u věže rychleji, než mě chytí nebo postřelí. Život nebo mučení a smrt. Mám osud ve svých rukou. Mé příští rozhodnutí ho změní navždy.

Na pěšině života nastal čas obejmout totální minulost a najít v ní řešení, radu, inspiraci pro kritickou situaci přítomnosti.

K tomuto obejmutí moudrosti minulosti zvu všechny bytosti, které jsem doposud poznal.

Přátele i nepřátele, hosty i nečekané vetřelce, všechny lidi současného lidstva, i ty, co žili na planetě před námi.

Protože všichni lidé jsou sourozenci pupečních šňůr, DNA, karmy a toho, čemu Ryunosuke Satoro říká oceán v citátu: “Jako jednotlivec jsme jedna kapka, společně jsme oceán.“

Intenzivně hledám ve své minulosti, objímajíc svůj osud, nápad, který rozhodne o životě a smrti.

Wakan Tanka, dávný bůh Siouxů bůh skála Inyan, mi radí nebát se a bojovat!

Zatímco jeho kolega Manitou kmene Cheyenů mě vyzývá k opatrnosti a nenápadnému vyplížení se z poustevny Ležící Saturn.

Amore mi říká: “Zbav se stále se opakujících schémat, podle kterých posuzuješ události a lidi, kteří jsou zrcadly tebe samotného v karmických stereotypech. Nahraď tato schémata hledáním vyššího slunce hloub a hloub ve svém třetím srdci Guha. A to nižší slunce i srdce pozemské pomalu nechá všechny problémy tvého života mizet skrze jejich transformaci vyšším srdcem v tobě.“

KOCOUR V BOTÁCH

Už už vyrážím. Na poslední chvíli jsem uslyšel zamňoukání mého zatoulaného kocoura, hledajícího svou milovanou kočku. Vzpomněl jsem si okamžitě na oblíbeného hrdinu svého dětství a rychle si zase sedl.

Kocour mi zachránil život. Protože ve stejnou chvíli, kdy bych se plížil kolem zabijáků, se ozvalo volání, které je vmžiku vrátilo do bojové pohotovosti. Děkuji kocourovi, že zabránil tomu, abych na úzké stezce u věže do této nasraně nemilosrdné trojky vrazil.

Nevím, jestli znáte pohádku Kocour v botách. Vznikla v době, kdy v Evropě nejstarší syn dědil veškerý majetek po rodičích, prostřední narukoval do armády nebo kláštera, aby tam dělal prototyp toho, čemu dnes říkáme kariéra.

No a třetí syn neměl nic. Respektive v pohádce Kocour v botách, než jej bratři vyhnali z rodinných pozemků, dostal kocoura.

Zoufalý mladý bezdomovec, který právě ztratil milovaného otce, domov, práci a hlavně bratry, které až do boje o dědictví považoval za nejlepší přátele, stál na vysokém mostě a přemýšlel nad smrtelným skokem.

KAŠLI NA MINULOST

Dříve než skočil, zlomené mladé srdce uslyšelo neznámý hlas: „Život byl k tobě krutý, no a co? Okradli tě? Podvedli tě? Zradili tě? Kašli na to. Je to minulost.“

Zoufalý mladík se otočil. Neviděl nikoho, přesto neznámý hlas pořád slyšel.

„Když rozpustíš mračna svých minulých prožitků a z nich utvořených názorů na sebe, život a lidi, ukážu ti, jak smetiště bolesti minulosti přeměnit ve šťastnou hvězdu největší životní výhry.“

Viděl, že tím, kdo mluví, je kocour.

Chvíli trvalo, než byl ochotný si to připustit. Ale nakonec ti dva spolu dokázali tak veliké věci, že o kocourovi, který od chvíle, kdy promluvil, chodil v botách, slýchávají děti ještě dnes.

A dnes Kocour v botách pomohl i mně. Skutečně mi poradil, jak se skrz pět zabijáků dostat až na kopec, kde mé šance proti zabijákům začnou být díky tmě, terénu a mým běžeckým a lezeckým schopnostem vyrovnané.

 

(Kniha Stigmata karmy, karta SOUD/AEON, strana 627)

Objednat  Stigmata karmy

 

 

1 komentář k zobrazení

  1. Příteli, děkuji. Ať vše jde jak má. Omlouvám se sobě a bohu, že jsem na chvíli přestal věřit v lepší zítřky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top