Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

KARTA MÁG

MÁG JE TEN, KTERÝ UCHOPÍ TO, CO EXISTUJE A STVOŘÍ Z TOHO TO, CO TO SKUTEČNĚ JE

 

Ať už tím je pohár, jenž se promění v Grál, geometrický obrazec, jenž se promění v ochranný kruh s magickým vyzařováním anebo člověk spící v matrixu, jenž se promění v mága se schopností magickou hůlkou své pravé autenticity proměnit svůj život v kosmické poslání.

 

„Každý člověk něco hledá, jeden zábavu, druhý moc, třetí bezpečí, čtvrtý sen. Někteří vědí, že hledají, ale pořád nevědí co. Jsou však lidé, kteří vědí, co hledají, avšak v každodenním hmotném světě to nemohou najít. Pro tyto hledače – poutníky zde tajné stezky prošlapali jim podobní, co na zemi žili v minulosti, jejichž stopy jsou všude kolem nás, ale vnímat je dokážou pouze připraveni. Ti, kdo mají oči k plnému vidění a uši k hlubšímu slyšení. Těm, kteří stopy, znamení a tajné stezky poutníků k nesmrtelnosti naleznou a jejich význam přijmou vážně, prozřetelnost otevře dveře z přirozeného hmotného světa do nadpřirozeného duchovního, aby jim ukázala žebřík, vedoucí z pomíjivého do věčného.“     Kabalista Shimon Halevi

 

VNÍMÁNÍ NEVIDITELNÉHO

Aleister Crowley tuto „Mágovu cestu“ nazýval „prorocká“, protože se na ní mají věci zjevovat ve své skutečné podstatě. Tedy ne tak, jak vnímáme jejich existenci v běžném hmotném životě, ale jako takové, jaké ve své nejhlubší podstatě skutečně jsou. Určitě jste toto prozření prorocké cesty zažili v životě s lidmi. Někdo vedle vás existoval jako úžasná osoba, ale pak se v kritické situaci života vyjevil jako zbabělec, zrádce atd. A naopak někdo vedle vás existoval jako divný nesympaťák a když se pak něco na Mágově stezce stalo, zjevila se jeho skutečná podstata nejúžasnějšího člověka.

 

NEKONÁNÍ JE TAKÉ KONÁNÍM

Mág, ale také tantrik či zenový mnich, dokážou stejně jako proroci toto jádro vidět nejen v lidech, ale také ve věcech, objektech, dějích a fenoménech kolem nás. Ať už si toho jsme nebo nejsme vědomi, každý člověk je mágem, jenž během života působí a proměňuje sebe, své okolí a duchovní důsledky, aby z toho, co zdánlivě existuje, poznával a utvářel to, čím toto skutečné je. Lidé se mohou bát být mágem, přestože toto slovo ve své původní vlasti znamená dokonalý. A pak často raději nekonají, jen aby něco neovlivnili. Avšak také nekonání je magickým konáním života! Když se dva lidi v práci hádají a vy se do hádky nezapojíte, znamená to, že jste svým magickým nekonáním hádku a i ty dva hádající ovlivnili.

 

U DUCHOVNÍ CESTY SE KAŽDÝ DŘÍVE ČI POZDĚJI STANE VĚDOMÝM MÁGEM

Podle kabaly se člověk rodí do stavu přírodního člověka s potenciálem, ale teprve těžkosti života, duchovní praxe i sociální „hry“ navozují situace, které otevírají cestu do vyšších rovin, k člověku nadpřirozenému.

 

„Všechny duchovní nauky a techniky jsou bezcenné, pokud se nestanou našim návykem, Mantrou Myšlenek, programem se sílou zvyku. Aby se člověk stal nadpřirozeným, musí přeměnit nevědomí ve vědomí.“   Guru Jára

 

***

 

Pokračování textu o kolektivním vědomí, nevědomí a mnoho dalších zajímavostí najdete v knize Astrální arkána pod katrou Mág. Knihu si můžete výhodně zakoupit také v balíčku Zasvěcovací kniha + Tarotové karty Astrální arkány.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top