Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JEDINĚ S VŮLÍ OSUDU

„MÁŠ-LI HLUBOKOU VÍRU, ZMĚNÍ TVŮJ ŽIVOT. VÍRA TO DOKÁŽE BEZ OHLEDU NA NEPŘÍZEŇ OSUDU.“

 

Zapsal legendární tibetský Milarepa před tisícem let základní axiom všech, kteří věří v nadřazenost nehmotného nad hmotou, ať už je tímto hmotě nadřazený Bůh, Bohyně, Absolutno, nesmrtelná duše nebo „jen“ energie vědomí se silou vůle.

 

Čím víc se jako ztroskotanec nechávám unášet oceánem svobodného světa, dostává má víra „měnit svůj život“ stále větší rány osudu. Stačí víra, vůle, nadšení, a nebo jsou naše sny a plány podřízeny vůli osudu?

 

Tak třeba moje vídeňská anabáze ve víře, že Klokanovi zachraňuji život, se ukázala absolutně nafoukanou, protože osud skrze jiné lidi Klokana zachránil sám, dřív, než jsem do Vídně dokázal přijet. A tato záchrana Klokana byla úplně jiná. Vrátil se do Říma, kde rozdělil svůj čas mezi zaměstnání, pivo a běhání za holkama z Polska, které jeptišky v autobusech vozily na audience s papežem Janem Pavlem II. Ten jim přes den ve Vatikánu otvíral srdce k Bohu, zatímco Klokan po večerech v Torresině jim otvíral srdce a jóny. Když pak v Československu vůdce odboje proti totalitě Václav Havel byl zvolen prezidentem, Klokan navštívil rodiče a přátele, ale doma ho to tak nudilo, že se urychleně vrátil do Říma.

 

PŘESAZENÍ KLOKANOVO

Mladý člověk, když se zbaví vásan a vásanické trny s háčky překryje novými, ať už „detox“ byl sebetěžší, nemá žádný problém se přesadit. A protože Klokan miloval hory, přesadil se do Calgary. Od té doby jsem ho potkal několikrát, už jako kanadského občana, třeba úplně náhodou na své francouzské poustevně, v blízkosti jedné z vyhlášených lezeckých oblastí v Buoux, když se svou vyvolenou, pro kterou si přijel hned, jak to šlo, projížděl svá oblíbená místa Evropy.

 

Tak, jako světlo střídá noc a noc zase den, do konce věků bude bytost střídat své hmotné formy a v nich jakoby úplnou náhodou potkávat staré známé bytosti, s nimiž v minulosti prožila dobré i zlé.

A CO JÁ?

Komunistická totalita se rozpadla a Itálie se jevila jako nejúžasnější země na světě, krásou, lidmi, životním stylem, takže jsem zůstal, abych se rozpustil v popel a shořel v oceánu navrácen procesem fénixe a velryby do stavu vesmírného embrya splynuvšího se vší existencí v nebytí uvnitř Velké Matky Velryby.

JAK NA TO?

Skrze recept další tibetské legendy, Machig Labdrön:

„Skutečně svobodní lidé, živí v plném vědomí, se nezdržují tam, kde svět vězní pokrytecká pravidla a lidé krmí smysly nejrůznějšími nesmysly. Svobodní, skutečně živí lidé hledají místa bez stínu, ve světle živé nádhery, která leží tam a ještě dále.“

 

 

 

Pokračování příběhu se dozvíte na straně 412 v knize Stigmata Karmy.

Knihu si můžete výhodně zakoupit také v Románovém balíčku.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top