Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JAK UTIŠIT STAROSTI A ÚZKOST?

VYCHUTNEJTE SI ŠÁLEK GYOKURA

 

Japonský zelený čaj Gyokuro jak samurajův meč ovlivňuje Manipúru, nikoliv však bojovým směrem, nýbrž pevnou vůlí zenového mnicha koncentrovanou mezi páteří a pupkem.

 

 

Gyokuro svým zpevněním vibrací 3. čakry dokáže v mžiku utišit hluk starostí a spěchu, protože starosti ani nejistotu nebo úzkost nespatříte v zrcadle, je živena negativní Mantrou Myšlenek, zlozvykem zcela uměle, protože jak řekl Dordžečang:

 

Když se silou alchymie dokáže změnit kámen,

 

Tím spíše se dokáže změnit člověk.

 

 

Snad příroda, snad Bůh, Absolutno, Šakti – Mája nechává narodit se člověka, růst květiny, pukat skály a alchymista dokáže změnit kámen, o němž evropský mystik Mistr Eckhart řekl:

 

Dokonce kámen je Bůh, jen o tom neví,

 

protože alchymista nalezne kvintesenci, duši kamene, jímž je božská podstata materiální formy.

 

 

Podstata vaší 3. čakry je krásná a vibruje do světa i nitra:

 

JÁ MŮŽU…, JÁ DOKÁŽU…

 

 

Dokážete to u šálku Gyokura cítit tak, jak to cítili samurajové během nekonečně dlouhých čajových obřadů? Jestliže ne, pak vězte, že Mantry Myšlenek 3. čakry se formují od okamžiku, kdy máte rok a půl, zhruba do třetích narozenin. Na tomto operačním systému pro 3. čakru se pak nabalují vhodné programy. Jestliže nejsou pozitivní, pijte pravidelně zelený japonský čaj Gyokuro, jezte jídla posilující Pitta typ, praktikujte rituály pro 3. čakru v Mantrách Myšlenek a často si opakujte:

 

 

JÁ TO DOKÁŽU,

 

JSEM SEBEVĚDOMÁ/Ý, SILNÁ/Ý

 

A MŮŽU COKOLIV, CO CHCI.

 

 

 

Starosti, úzkosti a pochybnosti nespatříte v zrcadle, jsou to jen myšlenky a emoce, které můžou zmizet jak dým, pokud jim to přikážete, pokud se pevně rozhodnete, tak jak alchymista mění kámen, změňte člověka, protože v sobě máte Světlo stvoření, jen o tom nevíte.

 

 

Frýdek – Místek, městečko na pomezí Moravy a Slezka, pořádalo v devadesátých letech legendární festival na zámku, kde jsem měl schůzku s paní Mílou Tomášovou, která mi vezla od manžela Eduarda dárky pro speciální ceremonii růženců probíhající v našem horském ašrámu. Počkal jsem, až paní Tomášová dokončí duchovní přednášku na zámku, dali jsme si večeři v nedaleké restauraci, byl zde také její syn. Převzal jsem dárky od jejího manžela, velkého mystika, a odjel do ašrámu, kde mě již čekali studenti.

 

 

Když jsem se do Frýdku-Místku vrátil a v čajovně si užil Gyokuro, majitel čajovny Rudolf Rýpar a jeden z pořadatelů festivalu Dny ticha vyprávěl o tom, že další ročník už nebude, protože hlavní sponzor, velký pivovar pochopil, že lidé, kteří pijí Gyokuro za pivo moc neutratí. Pak mi ještě vyprávěl, že ho k otevření čajovny v roce 1994 inspirovala kniha velkého mystika Paula Brutona (Eseje o hledání), jenž je mimo jiné věhlasný tím, že Evropě představil guru Ramana Maharišiho od hory Arunáčala, a knihou o magické noci ve Velké pyramidě.

 

 

Otevřít si „restauraci“ na základě duchovní knížky vyjadřuje dvě poselství:

 

  • Zaprvé výjimečnost devadesátých let, éry po rozpadu materialistického sovětského impéria, hlad po duchovnu a touha nasytit tento hlad.

 

  • Zadruhé skutečnost, že kvalitní čaje svou vibrací vytváří jinou atmosféru než obyčejná potravina a že ne nadarmo se na Dálném východě čaji říkalo nápoj meditace.

 

Samozřejmě nejen čaj dává výjimečnou atmosféru dvě stě čajovnám, které jako houby po dešti v několika málo letech vyrostli v Čechách, na Moravě, ve Slezku i na Slovensku. Tomáš L., spolumajitel čajovny, jež byla vyhlášena čajovnou roku 2000 k tomu řekl: „Tajemství atmosféry čajovny je v nadšení. Aby ten, kdo čajovnu vlastní, tam i pracoval. Aby tam mohl dát své nadšení.“

 

 

Začali jsme čajem s dobrou vibrací, teď jsme přidali alchymistu s nadšením. Čaj je kvintesence čajovny, čajovníci jsou alchymisté, teď potřebujeme alembik, kurkubitu, místo, v němž budete místit a míchat a destilovat…

 

 

Další informace o „čajování“ a také o rituálech pro 3. čakru se dočtete v knize TALENT SRDCE na straně 200 – 204.

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top