Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JAK SNADNO VYSVĚTLIT POJEM „ASTRÁLNÍ“

SVĚT UVNITŘ NÁS I KOLEM NÁS

 

Zatímco středověcí nominalisté a moderní materialisté považují slova za pouhé záchvěvy hlasu, Platón, tantrici, jogíni, kabalisté a středověcí křesťané (tzv. realisté) věří, že pojem, slovo předchází stvořené, tedy hmotně existující věci.

 

Astrální svět uvnitř nás i kolem nás leží mezi slovem a prožitým nebo hmotně projeveným významem slova.

 

„Dala bych si polévku“, řeknete si v duchu, ležíc v posteli. Vaše mentální tělo vyslovilo myšlenku (slovo) a do chvíle, než vstanete, polévku uvaříte a začnete jíst, aktivujete astrální tělo a rozpohybováváte astrální svět.

 

Ano, hmotné tělo musí vykonat hmotné úkony a mentální tělo dodržovat postupy a recepty, ale právě astrální tělo rozhodne, zda po slovu – myšlence „dala bych si polévku“ skutečně vstanete z postele, že se na posteli nepřevalíte a polévku nenecháte plavat, že v kuchyni namísto vaření polévky nezboucháte brambůrky nebo zákusky.

 

Astrální tělo dává přednost přivonění, zatímco mentální tělo miluje slovo vůně, astrální tělo dává přednost pohlazení před slovem dotek, pití před slovem nápoj, právě astrální tělo uhasí žízeň, podpoří skutečné akce, ať už snění nebo žití.

 

Astrální je to, co dělí myšlenku od uskutečněného činu. Hlava něco chce a astrál musí donutit hmotné tělo to udělat. Hlava vymyslí skvělý plán, ale astrál rozhodne, zda budete čekat, nebo postupovat v souladu s tímto plánem, zda jej prosadíte.

Z tohoto mála je zřejmé, že astrální svět, astrální tělo souvisí s vůlí, energií, s vasánami, vasánickými trny a háčky, tzv. astrálními červy, s výmluvami, proč něco nejde, mnoha nemocemi a energetickými vlivy druhých na náš život, úspěch a osobnost.

 

Jak přivonět a ani v mysli nevyslovit slovo vůně?

 

Jak se dotknout beze slova a myšlenky dotek?

 

Na vyšší úrovni vyřešení těchto otázek pozvedne duchovní úroveň, tak jak to dokáže zenová hádanka koan, na úrovni nižší jsou odpovědi automatismus a stereotypy. Řidič zapne blinkr nebo přepne dálková, aniž by si říkal slovo světla.

 

Instinktivní reakce, bezmyšlenkovité stereotypní činnosti na „autopilota“ a většina programů Manter Myšlenek, podle nichž fungujeme, rovněž spadají do astrálního světa.

 

Celý  text si přečtete v knize ASTRÁLNÍ ARKANA TAROT.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top