Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JAK SE DOSTAT O LEVEL VÝŠ?

VISELEC – KOUČ VŠECH BOJOVNÍKŮ

 

Pokud někdo někdy při výkladu karet tápal a nevěděl, jak funguje karta Viselec, má v této době unikátní příležitost prožít a tím i pochopit, o čem přesně tato karta je. Viselec nás totiž umí vmanévrovat do situací, které se nás přímo týkají, ale ve kterých nemůžeme nic dělat, nebo se kterými nemůžeme nic dělat. Nemáme prostředky, kompetenci, moc s tou situací něco udělat.  Jinými slovy na nějakou dobu „zůstaneme viset“ na místě.

 

Při této kartě se tzv. „láme chléb“. A velice rychle vyjde najevo, jak má člověk nastavené myšlení. Pro depkaře nebo lidi se sklonem vidět věci spíše pesimisticky budou „viselecké situace“ symbolem devastace pohodlného života v jejich zóně komfortu. Pro optimisty budou stejné situace symbolem životní výzvy, nadcházejícího dobrodružství a hledání podstaty sebe sama a smyslu života.

 

Období Viselce můžeme tedy vnímat jako nečekané, nechtěné, neplánované zastavení, kdy pomyslně visíme za nohu (jako viselec na kartě) a vnímáme a vidíme vše z úplně obráceného úhlu pohledu. Většinou pod tlakem stresu, času, okolností budeme chtít jednat stereotypně, často pudově. Ale mělo by v nás zvítězit lidství! Tak, jak spálené mosty dělají z lidí, jež nemají kam ustoupit, lepší bojovníky – tak krize a zkoušky Viselce z nás dělají neopakovatelný vesmírný unikát.

 

 

NEJSME VŠAK NABÁDÁNI – NEDĚLEJ NIC. PRÁVĚ NAOPAK!

Jde o příležitost dostat se z této situace ve svém životě o level výš! Přepnout vnitřně do vyšší úrovně, tedy posunout vnímání.

 

 Převedeno do lidského těla, karta viselec znamená úsek mezi:

 

 3. čakrou – poznání sebe sama a je propojena se zrakem

 4. čakrou – poznání těch druhých a je propojena s hmatem.

 

Nestačí o věcech jen číst nebo život jen pasivně pozorovat (zrak), je nutno jej aktivně prožívat.

 

 

CO NÁM POMŮŽE ZVLÁDAT „VISELSKÉ OBDOBÍ“?

Už jsme zmiňovali důležitost optimismu. Takže platí, že pokud má někdo v nějaké chvíli pocit, že „už to nevydrží“, je to jen myšlenka jeho hlavy, nikoliv vesmírná realita! Psychická síla (odolnost), síla vůle, síla myšlenky (ideologie), síla víry (ať už v původním slova smyslu nebo jako placebo efekt), stejně jako síla lásky, jsou nejduchovnější projevy síly, které si moderně vzdělaný skeptik dokáže připustit. Jogíni věří, že pohon našeho žití je zakódován v počtu nádechů, který máme předurčen pro jeden život.

 

 

Proto mobilizaci sil je vhodné začít například „jógou dechu“ (pranájáma). (Jedno takové cvičení pro začátečníky, na pár minut denně, najdete podrobně vysvětlené v knize Astrální Arkána na straně 287.) Pohyb pánví je základním prvkem tance (což neplatí například pro polku, valčík atd. – kouzlo těchto tanců je založeno na stejném principu, jako súfi toče dervišů). Proto dokáže-li vás tanec dostat z hlavy do vaší pánve, můžete i takto kumulovat energii – sílu pro zvládnutí těžkého období.

 

 

Lidé se rodí s předurčenou mírou energie – síly (čchi v ledvinách, kundalini v Múladhaře). Zatímco jeden člověk je hyperaktivní, druhý je přiměřeně vitální a třetí je snadno unavitelný a churavějící typ s neustálým nedostatkem sil, vůle, motivace a energie. Neznamená to však, že tato vrozená determinace energie – sil předurčuje také osud a kvalitu života, protože zatímco jedinci s přebytkem energie – síly často ještě v mládí s pocitem nesmrtelných a nezdolatelných promrhají tuto energii – sílu ve zbytečnostech, včetně přemíry emotivních vzplanutí a výbuchů, nezdravé životosprávy, zbytečných činností, alkoholu, drog a problematických („viselcovských“) typů vasánických háčků/trnů z milostných styků, pak ti, co se od dětství učili vycházet s minimem energie – sil, naučili se svou vrozenou energii – sílu šetřit a všude, kde je to možné, ji nahrazovat pohonem jiným.

 

 

Takovým pohonem může být například souznění vibrací mikro a makrokosmu. Toto souznění podpoří dostatek slunce, solárium, moře, bazény, vířivky, masáže a další metody, dobíjející vaši energii – sílu, včetně zdravého spánku. Nezapomeňme na vhodnou stravu a půsty. Poté, co kulturisté v sedmdesátých letech 20. století otevřeli pole výkonnosti a potravy, brzy se přidali další sportovci, včetně tenistů. Navrátilová, Lendl a další vyřadili z jídelníčku řízky a další těžká jídla, protože si na vlastním těle ověřili, že při špagetách, drůbeži a zelenině je jejich sportovní výkonnost vyšší. Od té doby se stravování, nejen ve sportu, stalo úplnou vědou a u typů s nižší hladinou energie toto nabírání kvalitní energie – síly ve svém životě rozhodně doporučuji aplikovat.

 

 

U typů s přebytkem vrozené energie – síly to nezbytné není. Ale pokud jedete příliš dlouho „na doraz“, doporučuji šetřit energii – sílu skrze zdravé stravování také. Další možností je připravit si do zásoby předmět, nabitý vlastní či cizí energií, na časy, kdy to bude zapotřebí, viz. strana 290 v knize Astrální Arkána.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top