Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JAK KAPKY DEŠTĚ OČIŠŤUJÍ NAŠE SRDCE

POŽEHNANÁ VODA

K fontánce Osvícení jsme chodili pro pitnou vodu. Za silných dubnových a květnových dešťů v roce 1991 jsem zde, na přívalem deště vylidněném náměstíčku pod střechou zakrývající fontánku Osvícení, často sledoval reinkarnace dešťových kapek do stavu kaluží. Byl-li příval deště delší, padající kapky mě vypršely ze zbytků hmotného prachu nalepeného na obyvatelích mého třetího srdce, které jsem již znal, tedy na Absolutní lásce a andělském světle Duše. Tím mi byla představena Pravda ve své dokonalé esenci a bezbřehé nekonečné spravedlnosti, třetí nájemník jeskyně v mém třetím srdci Guha.

Právě podle ní, nekonečné Pravdy, se poustevna v Arcu jmenuje Dobří a Zlí, Buoni e Cattivi, protože k nalezení nekonečné Pravdy je nutné vylézt ze sféry duality soubojů či střetů, ze sféry tanců mezi pravdou a lží, správným a špatným, světlem a temnotou, spasením a zatracením, dobrem a zlem, jangem a jinem, vděkem a nadutostí, soucitem a egoismem, Bohem a Satanem, osvícením a samsárou, bdělostí a sněním, svobodou a determinací, bezchybností a omylem…

 

Inspiraci pro název Dobří a Zlí mi dala jedna z klasických cest prostupující skálou Massone, na kterou narazíte, když od fontánky Osvícení budete pokračovat dál k poustevně Buoni e Cattivi.

Díky lezení tohoto výstupu v červnu 1990 jsem poznal člověka, který mi předal dvě moudrosti:

  1. Že není místo na planetě, kam by člověk nemohl.
  2. Že jen meditace dokáže člověka skutečně někam přesunout.

 

***

(Celý článek si můžete přečíst v knize Stigmata Karmy na straně 340) 

Objednat si knihu Stigmata Karmy můžete zde: STIGMATA KARMY

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top