Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

HLAVNÍ ÚLOHOU SRDEČNÍ ČAKRY JE SJEDNOCOVAT SKRZE LÁSKU A ŠÍŘIT LÁSKU

Článek z knihy: Talent srdce

MANTRA MYŠLENEK A SRDEČNÍ ČAKRA

Hlavní úlohou Anáhaty, srdeční čakry, je sjednocovat skrze lásku a šířit lásku.

Anáhata spojuje tři spodní „emoční“ čakry hmoty se třemi horními „duchovními“ čakrami.

A svou roli MOSTU může zastávat dobře, jen když ji plníme láskou, bhakti, soucitem a harmonickým naladěním se na jiné bytosti.

V životě je prokázáno, že zamilování okamžitě proměňuje člověka a léčí jeho nižší čakry bez ohledu na jejich stav.

Láska je mocná čarodějka. Ale jak dlouho vydrží být čistá a silná, o tom rozhoduje právě stav nižších čaker zamilované dvojice.

Láska, byť mocná čarodějka, se po určité době vztahu, chození, počne zanášet energiemi negativních Manter Myšlenek tří nižších čaker. Čím je jich méně, tím větší šanci má láska v páru, protože jistou míru zátěže nečistými energiemi žárlivosti, manipulací, mocenských her… láska v klidu unese.

JINAK JE TOMU V DUCHOVNU

Milovat Boha celým srdcem je sice z nejvyšších vibrací, které člověk může zažít v hmotném těle, ale je-li v nižších čakrách věřícího zakořeněno příliš mnoho negativních Manter Myšlenek, láska k Bohu může končit křížovými výpravami, teroristickými útoky nebo střety věřících.

Tak jako v indické Ayodhya, kde v roce 1992 hinduisté zbourali mešitu po nálezu sošky boha Rámy, jež „potvrzovala“ legendu, že mešita stojí v místě narození slavného vtělení boha Višny.

Proto se na duchovní cestě tradičně pročišťují nižší čakry a jejich Mantry Myšlenek, a teprve pak se sjednocuje s Bohem Bohyní, Boží láskou a extatickými prožitky Absolutna.

JAK ODLEHČIT A UVOLNIT SRDCE?

Anáhata samotná se krásně pročišťuje a povznáší nejen pocity lásky, VÍRY, ale také pocity vítězství.

Bude-li to na vás fungovat, můžete si u toho zpívat nebo nechat hrát „We are the Champions“ skupiny Queen. Pokud vaše láska nebo víra nejsou přítomny, dělejte si pravidelná cvičení, v nichž si vyvoláváte pocity, jež jste zažívali během nějakého minulého vítězství. Nebo vítězství někoho, jemuž jste silně fandili.

Odpuštění sobě i druhým za minulé chyby a příkoří je další odlehčovač a čistič 4. čakry. Odpusťte a zbavte Anáhatu všech citových zranění a bolestných vzpomínek.

Nést životem čistou srdeční čakru je jako jít temným lesem a svítit si do chůze svíčkou. Musíte opatrně, pomalu našlapovat a hlídat, aby svíčka nezhasla. Občas vás u toho popálí kapající vosk, občas musíte zastavit, aby plápolající plamínek nezhasl. Zpomaluje to a obzvláště za větrné noci je to otrava, ale stojí to za to. Protože jakmile plamen svíce zhasne, ztratíte cestu, neuvidíte na krok a budete se prodírat křovím beze smyslu a naděje dorazit tam, kam jdete.

Můžete si cvičení chůze v lese potmě vyzkoušet a myslet na to, že plamen svíce je naše 4. čakra, svíce samotná Kundalini spojující tři nižší čakry s Anáhatou a les je náš život.

Aby vám plamen, který v minulosti zhasl, zase svítil, je smyslem této knihy…

(Kniha Talent srdce, MANTRA MYŠLENEK A ČAKRA IV., strana 59)

Objednat si knihu můžete zde: Talent srdce  

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top