Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

FENG ŠUEJ aneb INTERIÉR, DESIGN, IMAGE VELKÉHO TĚLA

Článek z knihy: Talent srdce

NÁŠ DŮM, BYT, POKOJ, INTERIÉR, VE KTERÉM ŽIJEME, JE ŽIVÁ BYTOST

Harmonie, kterou v něm vytvoříte, se promítne i do vašeho života v rytmu: MALÁ ZMĚNA V OBYDLÍ = MALÁ ZMĚNA V ŽIVOTĚ, VELKÁ ZMĚNA…

Pokud je ve Velkém těle (prostory, které obýváme) vše v rovnováze a také živly jsou v rovnováze, pak nás obydlí chrání, kryje naše disharmonické aspekty a rozvíjí naše příležitosti. Navíc se v něm dobijeme, načerpáme sílu a vnitřní vitalitu, kdykoliv přijdeme domů.

Guru Jára nás učil, že s Velkým tělem je potřeba komunikovat jako s živou entitou, věnovat mu pozornost a dát mu to, co potřebuje. Teprve pak dostane Velké tělo možnost plně rozvinout harmonické energie, které se pozitivně promítnou ve všech sférách našeho života.

 

JAK POZNÁME, ŽE VELKÉ TĚLO NEOPEČOVÁVÁME SPRÁVNĚ?

Co tak třeba pocit, že do vašeho života dlouho nevstoupilo nic nového? Možná stagnace pocitů, růstu, energie vyúsťuje až do stavu, že se situace nechce pohnout? Pak je to tím, že nové, růst, nemají kam vstoupit.

Pamatujete se, jak nám Guru Jára v Nebe a křišťál předváděl starý zenový příběh s přeplněným šálkem, do něhož se z konvičky lije nový čaj? Čaj přetéká a rozlévá se po podlaze – pointou příběhu je uklizení mysli od starých informací. Ale co když, než se tak stane, čaj nebo třeba informace nemají kam přetékat? Vzniká stagnace, zácpa.

 

ENERGIE VELKÉHO TĚLA

Ústy bytu – jeho hlavním vchodem – přichází energie čchi a my tudy vnášíme spoustu věcí. Stoly, židle, obrazy, boty, keramiku, skleničky, perly designu a zkrášlovače interiéru, módní novinky, dárky.

Životní stagnace je znamením, že vedle tohoto vnášení věcí zapomínáme vynášet. Takže hromadíme a Velké tělo se stává skladištěm věcí, které nepoužíváme a které vlastně ani nemáme rádi. Jako vázu vzadu ve skříni (svatební dar tety), staré hadry ve skříni, staré časopisy, nefunkční přístroje. A spousta dalších věcí, způsobující zácpu Velkého těla a životní stagnaci těla toho našeho malého. Vše může vyústit v problémy v životě. Nemocí, hádkami, spory, nepohodou.

 

OŽIVENÍ ŽIVOTA

Životní stagnace se projevuje jako příznak toho, že Velké tělo nemá prostor a vám pak do života nevstupují nové příležitosti, vztahy, známí, možnosti, povýšení, nabídky, zážitky…

Je-li životní stagnace váš problém, vyneste ze svého obydlí věci, které nepoužíváte, nejlépe v době, kdy měsíc ubývá (od úplňku do novoluní), tedy couvá.

(Kniha Talent srdce, strana 287)

 

Objednat  Talent srdce

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top