Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

FENG SHUI ZA MŘÍŽEMI

CHRÁPAJÍCÍ SWAPNA

Brzy jsem zjistil, že k plně uznanému statutu vězeňské střední vrstvy mi ještě chybí „pokoj“. Poznal jsem to podle rozvěšených seznamů na nejrůznější všednosti, pitnou vodu, úklid… V těchto seznamech jsem byl veden v kolonce „chodba“, jako bych ani postel neměl.

Mikrokosmos po čtvrtstoletí znovu naráží na makrokosmos. Když jsme po emigraci za sovětskou železnou oponu v Římě získali střechu nad hlavou, taky jsme nejdřív spávali na chodbě. A když jsme si později velmi polepšili, ukázalo se, že doba strávená na chodbě byla nejšťastnější a nejúspěšnější.

„Ve skutečnosti je každé tělo tímto Vesmírem.“ Říká Nirvana Tantra. A ať už bydlíme na chodbě, v hotelovém pokoji na pouti (všude a nikde), jste tímto Vesmírem více, než když se zapojíte do feng shui toků energií, zpracovaných sociálními vztahy starousedlíků.

 

JAK TO CHODÍ ZA MŘÍŽEMI

Podle zdejších zvyků vás oficiálně mohou buzerovat jen ti, co s vámi bydlí na pokoji. No a na naší chodbě je to de facto jen kámoš spící na posteli pode mnou. Ostatní chodbaři spící na zemi se vcelku rychle střídají. Jsme to tedy jen my dva, co si rozhodujeme o nočním klidu, rytmu úklidu atd. Navíc feng shui chodby dává větší šanci na rychlý odchod. Kdykoliv mi tedy někdo nabídl místo na „pokoji“, slušně jsem odmítl. Ale po půl roce se situace změnila. A já se rozhodl, že když mi postel nabídne někdo z pokoje, kde jsou všichni tři spolubydlící fajn, tak nabídku přijmu.

Jako na zavolanou při ranním nástupu vězňů přibíhá zděšená Železná pěst. „Máme volnou postel, nastěhuj se k nám, prosím!“ Koukám na něj a říkám si, že na to, kolik tu zpřelámal nosů a vymaloval monoklů je vcelku neklidný. Brzy se dozvídám, že tento Singapurec právě z pokoje vykopal dalšího spolubydlícího, se kterým si „nerozuměl.“ A tak je nervózní, jestli za to neskončí na samotce.

 

ŽELEZNÁ PĚST

Mám se Železnou pěstí dobré zkušenosti. V době po únosu, když jsem se nemohl hýbat a v depresivní otupělosti na všechno kašlal, mi sám od sebe pomáhal. Vypral mi, přestlal postel, přinesl jídlo. I další chlapy v pokoji, Ira a Itala mám rád a tak se stěhuji do překližkové kobky, bez dveří a bez místa na cokoliv jiného než dvě poschoďové železné pryčny. Spím na horní posteli vlevo od vstupu, to mám fengshuisticky rád. Ale hlavně po půl roce vidím světlo! Hurá, mám okno a s ním „čerstvý“ vzduch. A taky potkávám méně lidí, na chodbě to bylo třicet setkání do hodiny, když zprůměruji živější den s o trochu méně živou nocí. Brzy se ukázalo, že mé přestěhování byl sebezáchovný čin.

 

NOČNÍ ÁRIE

Dunivý Sud získal rychle po svém příjezdu mnoho nelichotivých přezdívek. Jako většina nováčků, i Sud začal svou kariéru vězně od píky – na podlaze chodby. Ale protože se rychle odhalil a nikdo ho nikde nechce, tak u této píky i skončil. Co je na Sudu tak likvidačního? Chrápání. A zpívání. Není to ledajaké chrápání. Jsme v baráku napěchovaném stovkou chlapů (zbytek je v dalších barácích), takže o pěkné mužné chrápání není nouze. Ovšem Sud je nejméně čtyřnásobný olympijský vítěz v chrápání. Síla jeho představení je kombinace osmi hlasitě chrápajících hlasů namixovaných do zvuků sekačky na trávu. A Sud samotný? Ten o svém, každou noc vylepšeném světovém rekordu v chrápání, nemá ponětí!

 

MŮŽE ČLOVĚK SLYŠET VLASTNÍ CHRÁPÁNÍ?

Podle Mandúkja upanišady člověk žije ve fyzickém těle čtyři reality současně. Nejvyšší z nich, Turija, člověk jako Sud může dosáhnout, jen když je v těžkém kómatu nebo mrtev. Kdyby však praktikoval tantru nebo jógu, jež usilují o rozšíření a posílení vědomí na takovou míru, abychom mohli zažít stav Turija za bdělého vědomí, pak by Turija stav vědomí Sudu rozbil veškerý svět jevů a fenoménů, včetně jeho chrápání a on by prozřel. A spočinul v metafyzické blaženosti plného osvíceného bytí. Dimenzi Swapna většina lidí dokáže zažít jen skrze snění. Tato dimenze je spojena s gunou Radžas a astrálním tělem. Právě v tomto stavu vědomí má Sud největší šanci slyšet své vlastní chrápání. Na pomezí mezi spánkem a bdělostí

 

Pokračování příběhu i další povídání o dimenzích, které naše vědomí žije, ale které si uvědomujeme jen v menší míře, naleznete v knize METAFYZICKÉ MŘÍŽE na straně 124. Knihu můžete výhodně získat také ve speciálním Balíčku pro osobnostní rozvoj nebo v Románovém balíčku.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top