Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

DVĚ DUŠE NEBO JEDNA DUŠE?

JAK DVĚ DUŠE?

 

Řekněme, že dvě duše. Představ si dvě duše dohromady jako jeden atom vodíku. Duše první je proton a duše druhá je elektron. Proton, tedy duši v jádře atomu, Egypťané označovali krásným hieroglyfem letícího ptáka a říkali jí Ba, zatímco staří Číňané ji nazývali Shen. Tato vyšší duše, toto „jádro atomu duše“, odchází po smrti těla do další reinkarnace a nebo do Nebe.

 

 

Nižší duše, tedy elektron z obalu duše, po smrti zůstává. Většinou přebývá v ostatcích nebo v blízkosti těla, kde čeká na apokalypsu, po níž přijde nový začátek hmoty a nebo zmrtvýchvstání.

 

 

V několika zemích jsem byl svědkem toho, že když se rodině nedaří, vykope kosti svých předků, obřadně je očistí, vyleští, a pak znovu s velkou pompou pohřbí a doufá, že duše „elektron“ přestane zlobit a začne chránit. Někdy se duše „elektron“ zatoulá do stromu, sochy, domu, kde pak jako nový duch či jako poltergeist žije. Tento elektron, „obal duše“, naši druhou duši staří Egypťané nazývali Ka a označovali ji hieroglyfem zvednuté ruky. Staří Číňané jí říkali Gui.

 

Ka, a to první bylo?

 

To je jednoduché, kdykoli zapomeneš, vzpomeň si na hlavní svatyni v Mekce, jmenuje se Kaaba. Jo, to je dobré. Takže Ka je špatný obal a Ba je hodné jádro a lidi věří, že Ka se může po smrti stát upírem nebo škodit lidem?

 

 

Ano, tato víra vedla k úctě k předkům. Ve staré Číně pro tento elektron duše alias Ka alias Gui vytvořili nauku o správném hrobě, z níž se postupně vyvinulo feng shui, ve kterém skrytě přežívá i nauka o druhé duši… Třeba ve slově osm-Ba a nauce Ba Gua, (též Pa Kua).

 

 

Úryvek je z knihy CASANOVA SÚTRA, strana 131.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top