Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

DÍKY ZA LEKCI, PANE SATURNE!

SATURNSKÁ VÝUKA ŽIVOTA

Saturnské lekce a krize, které se opakují v různých obměnách kulis podle fáze, domu a znamení, v nichž se odehrávají, nejsou nefér, zasedlé a nespravedlivé. Naopak nás nutností rozhodovat, pochopit a konat, vedou k jádru autenticity Já a stávají se tak styčnými body našeho růstu. Přísný učitel, saturnský princip s námi bude pracovat a působit na nás bez ohledu na to, jak  hluboko vězíme v jámě, kterou jsme si sami vyhloubili.

V praxi je to strašně těžké, hledat v nepříjemné situaci pozitivní hodnotu, kterou nám přináší. Ale právě to je nejvyšší alchymie hmotného života. „Solve et Coagula“ – tedy „Odděluj a spojuj.“ Saturn nás chce jen dotlačit k tomu, abychom upevnili věci rozdrobené, věnovali se tomu, co jsme dlouho zanedbávali, nastolili pořádek tam, kde je v našem životě chaos a napravili to, co má zásadní hodnotu pro náš růst a vývoj.

Musíme se odevzdat požadovanému úkolu a kázni a nedívat se po nouzovém východu, kudy bychom ze zkoušky unikli. Ani nesmíme zabřednout do toho, že se tomu budeme vzpírat nebo ze stávající situace vinit ty ostatní.

 

A CO NÁM POMŮŽE?

Prvním krokem této životní alchymie je naučit se vnímat nepříjemnosti jako špatné počasí na cestě. Když zaprší, přestáváte chytat ryby, zahradničit, běhat, hledat hřiby, trekovat? Ne. Jde se dál !!!

Druhým krokem v osvojení si nejvyšší alchymie života je naučit se vnímat těžké, ničivé, krizové energie pozitivně. Jako svého přítele. Tak jako když platíte v posilovně, kde pozitivně vnímáte posilovací stroje a činky, přestože vám způsobují bolest, pot a únavu.

Třetí krok v osvojení si alchymie hmotného života je zřejmě nejtěžší.

(Celé znění a podrobné vysvětlení k tomuto třetímu kroku  najdete v knize Tantrické transformace na straně 155.)

Čtvrtý krok v osvojení si alchymie života je nejabsurdnější. Jeho cílem je transformovat sračky v kačky! (Zde jsem si vypůjčil reklamní slogan firmy, která nám na retreatu Láska a Nirvána – poté, co nám na Vánoce do základů shořel, tedy byl podpálen na začátku náboženské perzekuce, náš milovaný horský ášram – zajišťovala přenosné toalety).

 

NAUČTE SE KRIZOVÉ, NEPŘÍJEMNÉ, DRUHÝMI LIDMI ODMÍTANÉ SITUACE A TĚŽKOSTI PROMĚNIT VE ZLATO

Někdy to trvá nekonečné kontemplace, ale nakonec se zdá, že neexistuje krize, která by zároveň nepřinášela či nenabízela zlato.

Vím, že některé Saturnské zkoušky jsou zdrcující a kruté, člověk má pocit, že vše dobré skončilo. Ale budete-li hodně chtít a bádat, nakonec zlato naleznete. Příkladem může být kanadský lovec, jenž si omylem prostřelil břicho. University a vědci se o něj přetahovali, protože se v době bez rentgenů stal jedinou možností, jak nahlédnout do trávicího ústrojí. Exlovec po zbytek života žil z vědeckých honorářů.

Věřím, že nebudete muset řešit neřešitelné krize už jen proto, že saturnský princip je nastaven, abychom se dostali i z nejhlubší jámy, kterou nám karma vykopala nebo kterou jsme si sami vyhloubili.

 

Celé znění článku naleznete v knize Tantrické transformace str. 154

Objednat knihu si můžete zde: TANTRICKÉ TRANSFORMACE

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top