Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

CYKLY ŽIVOTA

PUKÁNÍ STARÝCH FOREM

 

Celý náš život vlastně tvoří neustále se točící kruhy – opakující se cykly, od buzení k buzení, od pondělí k pondělí, od narozenin k narozeninám, od počátků k počátkům, od konců ke koncům.

 

 

 

Astrologické cykly, kromě lunárního od úplňku k úplňku a slunečního od léta k létu, jsou méně přehledné. Pokud neděláte astrologii, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, tedy také to, co v nás symbolizují (myšlení, cítění, sílu, štěstí, zkoušky), mají též své cykly, jež se točí dokola nejen v událostech našeho života, ale také v nás.

 

 

 

Naučíte-li se uvědomovat si je, budete vědět, kdy je správná doba a kde je správné místo k té či oné činnosti, a také pochopíte, že jak procházíme točemi po obvodu kruhu cyklu, přestávají nám staré formy, věci v životě, návyky, Mantry Myšlenek, které jsme kdysi vytvořili, vyhovovat.

 

 

 

Na chvíli se v dervišském točení zastavte a posaďte se, zavřete oči a vnímejte, že svět – horoskop se točí dál i bez vašeho konání a poslechněte si příklad Míly – Hypatie, co toto nevyhovování starých norem znamená:

 

 

„Můžete si to představit tak, že naše vědomí roste a už se nevejde do forem, které nám donedávna stačily. Kdysi odpovídaly našim potřebám, pomáhaly nám, dávaly nám pocit bezpečí, teď už ale neslouží, spíš nám začínají překážet. Jak rosteme, „protlačujeme“ se vlastně těmito starými formami ven. A když se nám podaří z nich vystoupit, začnou se hroutit. Musejí se rozpadnout, aby se uvolnilo místo pro další růst. A pak vytváříme nové formy, které nám pomáhají na nové úrovni vědomí.“

 

 

 

 

Celý text naleznete v knize TANTRICKÉ TRANSFORMACE na straně 158.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top