Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

CÍSAŘOVNA

NAPLNĚNÍ KLEOPATRY

 

„Stojí mi to za to?“ sebedotazovala se jednoho dne pracovitá, věrná indická manželka Meera, když její šíleně žárlivý manžel, zakazující jí stýkat se nejen s cizími muži, ale také s bratranci a strýci, začal žárlit také na Boha.

 

 

V postmoderní společnosti si jen stěží představíme, v jak těžké situaci se žena ocitla v tradiční společnosti, v níž neexistovaly rozvody a ženy měly jediné právo – plnit si domácí povinnosti.

 

 

Několik let po prvním vydání Astrální Arkány BBC vyvolalo skandál kvůli formulaci pojmu „manželka“ ve školních učebnicích indického státu Radžastán: „Manželka je spolu s oslem nejužitečnější člen domácnosti, jejich práce je nepostradatelná, osla stavíme výš, poněvadž u své dřiny neremcá.“

 

 

Příběh ženy, jejíž manžel chtěl ovládnout také její víru, začíná právě v Radžastánu, a to v době, kdy nadvláda mužů byla ještě výraznější. Bohužel její příběh zažívají ženy i dnes v na první pohled emancipovaných zemích.

 

 

Mibli přišla na naše první setkání se svými dětmi, jinak by ji manžel řezník nepustil z domu. Její imunitní systém zkolaboval, ale lékařská vyšetření říkala, že je zdravá. Cítila se na umření, tak navštívila tantrického léčitele. Ihned jsem věděl, že její aura je sesypaná tak strašlivě, jak je to možné jen tehdy, máte-li doma peklo, pročež namísto toho, abyste ve Velkém těle (obydlí) „dobíjeli baterky“ vybité prací a každodenním shonem, jedete doma do posledních rezerv, což tato zdravá, silná, krásná blondýna snášela po mnoho let manželství.

 

 

Ale jak začala její „nevyčerpatelná“ energie mnohaletým týráním a sníženou regenerací způsobenou stárnutím kolabovat, zhroutila se. Přestože jsem věděl, v čem je problém, čekal jsem, až to řekne sama.

 

 

Na našem třetím setkání to vyslovila. Manžel řezník, jehož majetnictví s chorobnou žárlivostí šly tak daleko, že i když si Mibli plnila všechny partnerské povinnosti jako manželka ze středověkého filmu, i když nikdy nechodila ven sama, třebas jen na aerobic či do kavárny, manžel ji bil, týral, a když se na ni na ulici nebo v autobuse usmál nějaký muž, honil ji pak doma s řeznickým sekáčkem kolem kuchyňského stolu. Mibli se mnohokrát ptala, jestli jí takové manželství stojí za to, ale měla pocit, že když ho opustí, všichni její blízcí ji odsoudí normou „rozvedená“ a taky že se sama s dětmi neuživí.

 

 

Rozvod znamenal zánik existence také pro radžastánské ženy v době, kdy Meera uslyšela manželovo ultimátum „Buď s Bohem přestaneš, nebo Tě zabiju.“ A tak Meera utekla a putovala Indií jako chudá tulačka. Někdy zůstávala několik dní bez jídla, jindy zažívala ataky mužů, ale byla šťastná, neustále se modlila, zpívala o Bohu a tančila pro něj.

 

 

Tradiční legenda říká, že jednoho dne Meera doputovala do Matury (posvátné místo avatara boha Višny), kde vstoupila do chrámu s přísným zákazem vstupu ženám. Důvodem byl asketa, který mimo jiné duchovní praktiky udržoval totální celibát smyslů. Již dvacet let neviděl žádnou ženu a velmi si na tom zakládal.

 

 

( …  něžnou proměnu askety si dále přečtete v knize Astrální Arkána na straně 112)

 

 

Po tantricko-léčitelských setkáních se Mibli plně uzdravila. Její tělo, aura, vitalita byly jak zamlada, avšak její životní situace a stres s ní byly všudypřítomné, obzvláště doma nebo v blízkosti manžela.

 

 

Jako Meera si řekla: „Tak dost!“ a odjela na pětidenní seminář Tantra Guru Járy 1997. Bylo to poprvé od svatby, kdy byla sama bez manžela a dětí, jímž doma ve čtvrtek odpoledne nechala vzkaz: „Miláčku, užij si děti a vaření. Jídlo máte nakoupeno, kdybys nestíhal, zavolej babičce, přijdu v úterý, s láskou tvá Mibli.“

 

 

Krásná blondýna s velmi vyvinutým popředím si svobody nedokázala užít. První tři dny se nesměle dovolovala kvůli každé maličkosti, zda může na záchod, zda může jíst, zda může na program semináře, zda se může jít projít… tak moc ji manžel řezník cepoval, že úplně ztratila schopnost dělat si, co chce i v těch nejzákladnějších situacích života.

 

 

Jednou, když přišla po pauze na program, se neměla koho dovolit, zda může vstoupit, a stála přede dveřmi na chodbě celou hodinu, když jsem náhodou otevřel dveře a překvapen vyslechnul žádost, zda může vstoupit.

 

 

„Mibli, já jsem tu kvůli vám a tento seminář pořádám kvůli vám, dělej si zde, co chceš a kdy chceš, je to tvůj seminář a tvůj život,“ říkám jí s úsměvem. Od toho momentu nastal zásadní obrat v nitru Mibli. Ne, že by to byla má zásluha, tantra, jež byla hlavním obsahem semináře, je mocná čarodějka, nejmocnější bohyně „navracející k Matce Vesmíru, od níž jsme se začali vzdalovat právě na cestě Císařovny, jež ve Stromu života spojuje Moudrost (2 Chochma, lingam) s Pochopením (3 Bina, jóny).

 

 

Krásná třicátnice Mibli si po několika tantrických seminářích během půl roku tak pohojila sebevědomí, že se majetnický, žárlivý manžel řezník nestačil divit. Už v dubnu 1998 ji sám od sebe poslal na dvoudenní seminář Toulání po hvězdách ve Slezsku, což bylo daleko od jejich domova. Slovy: A ty už nechodíš na Guru Járu?“ šokoval všechny, obzvlášť když dodal: “Tak jeď, já pohlídám děti“.

 

 

Pokračování životního příběhu Mibli ve spojení hloubkou tantrické nauky se dočtete

na straně 117 v knize Astrální Arkána (karta Císařovna).

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top