Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

CESTA ZÁHONEM ŘEDKVIČEK K OSVÍCENÍ

GURU POCTIVÉ PRÁCE

Snažím se o představu: akce člověka jako početí, embryo v lůně karmy a porod skrze to, co se člověku v životě přihodí. Cagliostro vidí, jak jsem zmatený.

 

„Víte, nemám moc dobrou představivost,“ omlouvám se.

 

„To nevadí, přemýšlej nad tím znovu a znovu. Ve chvíli, kdy to plně pochopíš, nebudeš již nikdy více v gravitaci Sakama karmy, protože tvé akce už nebudou tvé děti počaté objekty samsárického světa.“ (Sakama karmapráce se sobeckým očekáváním a vlastními zájmy).

 

„A co budou pak?“

 

„Pak každý tvůj čin bude ryzí skutek, nikoliv tvé dítě, nýbrž dítě Bohyně, Boha, Absolutna, Tao… záleží, na co věříš nebo na co budeš věřit. Ať už si zvolíš cokoliv, tvé činy ve spojení s tímto Nejvyšším nebudou tvořit tvou karmu, tvé děti, nýbrž budou osvobozovat paprsky nejvyššího světla, aby se vracely k prazdroji, čemuž se říká Nishkama karma – nesobecká a nezištná práce.“

 

 

„Přemýšlej o tom tak dlouho, až otupíš své ego i podvědomí, jemuž někteří říkají alter ego. Potom přemýšlej o tom, co jsem ti dnes řekl, ještě intenzivněji, abys ovládnul také svědomí – nebezpečného právníka, diplomata a politika zajišťujícího politický smír mezi zájmy ega, alterega a cizími programy ve tvém organismu. Jakmile utaháš i své svědomí, informace prosáknou až k duchu a středním kanálem prosvítí probuzením všechny čakry a ty budeš schopen žít skrze ryzí skutky, “řekl Cagliostro a odešel z luxusního pokoje.

 

 

Cagliostro s chirurgem Giannim se usmívali zcela výjimečně, stejně jako hraběnčin syn Agostino, kterého jsem teď učil lézt po horách a skalách, zatímco on, vybraný student Cagliostra, mě zasvěcoval do tajů astrologie, tarotu, magie a dalších esoterických oborů, které jsem v Římě intenzivně ochutnal.¨Bylo toho hodně, hlava mi praskala každý den, ale jinak o mě bylo postaráno. Tři skvělá jídla denně, což jsem nezažil už věky.

 

 

Když zrovna nelezeme s Agostinem v nedalekých Apuánských Alpách nebo Carraře, chodím každé dopoledne okopávat ředkvičky k hraběnčině kamarádovi z dětství. Přestože je signor Luigi velmi bohatý farmář, pořád chodí okopávat zeleninu spolu se svými zaměstnanci a přestože je o půl století starší než já – téměř profesionální atlet, okopává dlouhé záhony daleko rychleji než já.

 

 

A kdykoliv si všimne, jak si protahuji mnohahodinovým shrbením nad ředkvičkami rozbolavělá záda, směje se mi na celé pole nebo skleník a k pobavení ostatních okopávačů řve: „Špinavý kapitalista tě vykořisťuje. Co říkáš na to reakcionářství, komunisto?“ Pak se nadechne, aby pomlka dodala důrazu jeho vtipu, a dodá: „Tady ve svobodném světě se tomu říká poctivá práce. To tam u vás neznáte, co?“

 

 

Můj učitel poctivé práce mi skoro nic neplatil a to, co dal, jsme s hraběnkou dávali nejrůznějším charitám. Měla neuvěřitelný přehled o tom, kde ve světě právě teď někdo strádá a intenzivně se angažovala v dávání a shánění pomoci. „Ty teď peníze nepotřebuješ. Tito lidé je ocení daleko víc. Tím, co bys v Itálii utratil za večeři, může někdo v hladovém světě krmit dítě, které by jinak zemřelo hlady, celý měsíc. Navíc tím skrze karma jógu, kdy věnuješ svoji dřinu jinam než vlastnímu prospěchu, plodíš nádherné děti své karmy, což ti jednou pomůže přepnout do módu Nishkama karmy, bytí v ryzím skutku.“

 

 

Můj guru poctivé práce mi nad ředkvičkami dal velký dar. Pomohl mi prokopat se ze Sakama karmy právě k Nishkama karmě. Tato duchovní proměna je skutečně jako nekonečný řádek ředkviček k okopání a bez svižné, poctivé práce, z níž bolí záda, ruce, nohy a při níž se hlava vzpouzí nudě a nezajímavé činnosti všemožnými výmluvami a kličkami, se na konec tohoto záhonu nelze dostat.  Takže kapitalistovi s ředkvičkami musím přiznat za jeho umění poctivé práce stejný díl na svém osvícení, jaký si zaslouží nejlepší učitelé nauk, včetně Cagliostra.

 

 

A patří také lidem – učitelům, kteří se o mě starali jako o syna, dali mi domov a vše, co jsem potřeboval a ještě mnohem víc. Děkuji tedy nesmírně drahému Brunovi, hraběnce Clotildě s manželem Giannim a mnoha dalším.

 

Cesta záhonem ředkviček ze Sakama karmy k Nishkama karmě vysvobozování světla byla mnohem delší, než jsem čekal.

Kudy tato cesta vedla? Které části této cesty byly zásadní?

 

***

 

Pokračování příběhu najdete na straně 430 v knize Stigmata Karmy.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top