Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ČERVENÁ POUSTEVNA

SMYSLUPLNÁ NUDA

 

Přesvědčení, že duchové existují, dnes, přestože nebyl předložen přímý důkaz o jejich neexistenci, není velké. Věříme jen tomu, co změří našich pět smyslů a co dokáže rozum pochopit. Jen tak je možné, že vymírá láska, pomoc bez vypočítavosti, bezdůvodná radost, Bůh, duchové i smysluplný život z našeho života. Vymírají z našeho pěti smysly a rozumem zcenzurovaného života, protože to jsou pojmy nezabalitelné, nepolapitelné a jejich místo zabírají jiné významy (láska=sex, bezdůvodná radost=sklenička alkoholu, atd.). Tam za plotem cenzury žijí dál. Chceš-li je poznat, chceš-li vidět, o co vše nás totalitní společnost okrádá, musíš za plot. Hned za plotem nalezneš ten velmi milý útulek, Červenou poustevnu.

 

 

 

Odtud se velmi volně můžeš vracet do klece k lidem, anebo je zvát k sobě, také můžeš fyzicky pracovat, tudíž přiložením ruky k dílu pomáhat. Vlastně musíš – nejméně čtyři hodiny denně vykonávat fyzickou práci, pro zlepšení tvého osudu (karmajóga je o činnosti, ze které nic konkrétního nemáte) a také pro lepší schopnost, ve zbylém čase poustevničit mimo pět smyslů a rozum.

 

 

 

Velice často má člověk, který právě přijde z totalitní společnosti (bez ohledu na stát, ve kterém žijete), na poustevně absolutní nudu – pocit, že to nemá žádný smysl. Většinou se rád baví fyzickou činností a snaží se čas utlouct zábavami, které zná ze svého života (hry, vaření, četba…). Naopak, dostane-li se na Červenou poustevnu zralý poustevník, pak ten i povinné hodiny aktivity se snaží trávit něčím bez absolutního smyslu (např. chytání ryb na udici mimo vodu, sbírání a zametání jehličí v lese, lezení po skalách, atd.). Práce a setkávání se s lidmi za plotem jsou tedy povinná a důležitá pravidla Červené poustevny. V setkávání s lidmi existují rozdíly. Jeden vnímá návštěvníky jako rodinnou návštěvu v nemocnici zpestřující monotónní nudu ústavu. Druhý nabídne sebe, svůj čas a svou práci ke prospěchu přicházejících. Třetí se jim snaží předat co nejvíce klidu, míru a posvátnosti poustevníka a čtvrtý se potřebuje předvést.

 

 

Po určitém zlomu se návštěvníky a kolemjdoucí naučíte rozlišovat na dvě zásadní skupiny:

 

 

  1. Ty, kteří nemají žádný smysl života a ve skutečnosti neexistují. Ano, jsou jen opar, který zmizí z vašeho života a z celého vesmíru. Tito lidé nemají svou duši.
  2. Ty se svou duší, jejichž vnitřní velikost přesahuje svět pěti smyslů a rozumu. Ano, to jsou velké bytosti, se kterými naplňujete smysl vašeho života a smysl  celého vesmíru. Tito lidé nemají smrti a zániku.

 

 

 

Poustevna vás promění. Pobyt v poustevně se bude lišit, ale nikdy nebude NEkonečný, k tomuto času se červené poustevny nehodí. Zato se nejlépe a nejjistěji hodí k duchovní velepráci.

 

 

 

Více informací o poustevnách se dočtete v Poetrii IDEÁLNÍ POCIT.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top