Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

Casanova sútra ( kapitola XXI.)

(Úryvek z knihy Casanova sútra )

 

Ráno před odjezdem na Nusa Dua nutí Óm nadsamce k nákupu short boardu.

Kelly, já myslím, že je brzo. Aspoň dva týdny bys měl pokračovat na long boardu a pak pomalu přejít na nějaký delší funny board.  Short board bych rozhodně neuspěchával.

Zatímco si Kelly v hlavě zdůrazňuje, že další dva týdny long boardového celibátu nevydrží, Óm  nadsamec prozrazuje řešení: Z Nusa Dua je to na Kutu pár minut, není problém si půjčit jiné prkno.

Jo, ale říkal jsi, že brzy pojedeme za Naropou na ostrovy Lovců lebek. Myslíš si, že tam budou nějaké půjčovny jako tady na Bali? …září vítězoslavně Kelly.

Tento argument Óm nadsamce skutečně nalomí: Pravda je, že tahat se s long boardem je nesmysl. Zaskočíme si na nákupy.

Nakonec zabili celé dopoledne sháněním dobrého prkna z druhé ruky. Místa jako Bali jsou nakupovací ráje. Firmy z celého světa sem cpou své výrobky, sponzoři obdarovávají  místní talenty, kteří když potřebují peníze, matroš zase prodají. A k tomu zde cizinci často nechávají za hubičku drahocenné kousky jen proto, že se jim se starým, někdy poškozeným prknem nechce tahat, a nebo proto, že se po nocích rozšoupli teď nemají žádné love.

Do finálového výběru jejich nákupu se dostala dvě prkna, Wide Boy od Brita Adamse a Moonrocket Australana Petersona. Obě velmi zachovalá za třetinovou cenu, než kolik stála ve svých mateřských zemích. Kelly chtěl sice ještě kratší prkno, nejlépe 6,2 a menší, ale Óm nadsamec trval na tom, že to pro něj není vhodné. A tak se nakonec domluvili na kompromisní délce 6,6.

Surf musí mít ducha…

povídá Óm nadsamec animisticky a doporučuje Kellymu prkno od majitele z australského Coolangatta.

Já nevím, podívej, jak má velkou střední ploutev, to je určitě pro začátečníky… obává se Kelly.

Prodávající se rozesmál: Toto prkno sám pro sebe navrhnul nejtalentovanější surfer všech dob. Je to raketa uzpůsobená na skvělé kousky v barelech. Podívej na ty žlábky ve skluznici na konci ocasu. Těžko se vyrábí, taková prkna jsou pěkně drahá.

Nejtalentovanější surfer všech dob? …zapochybuje Kelly. Tak jak to, že ho neznám?

Protože se trávou prokouřil ke schíze a šílenství, ale když se jeho prkno vracelo na trh, dělal na něj promo i Kelly Slater. Toho znáš, ne? Ha ha…

Zatímco prodavač prodával, prohlížel si Óm nadsamec obdivně propracovanost tohoto prkna. A když se rozhodl, že je to to pravé, řekl jen: Kelly, ten borec, co to prkno vyrobil, byl na titulce DVD nebo co to tehdy letělo, filmu Morning of the Earth

Tím vše rozhodl.

Dobře věděl, že Kelly si ten film zamiloval, dokonce si z něj sám od sebe z Youtube stahoval ukázky, což byl zázrak.

Ne že by to bylo zas tak dobré, ale má to myšlenku a hudbu. Rozhodně lepší než film o surfujících tučňácích nebo biblické desatero skrze havajské breaky… omlouval svůj zájem Kelly, který nerad dval najevo jakékoli city a byl celý zoufalý z toho, že ho Óm nadsamec slyšel broukat si píseň Open Up You Heart, která je právě z filmu Morning of the Earth…

Soustřeď se… snaží se po přesunu na Nusa Dua Óm nadsamec probrat Kellyho z orgasmického opájení se novým prknem.

Všiml sis?

Čeho?

Holky na pláži se teď na mě dívají úplně jinak!

Aha, tak to jsem přehlédl.

To proto dnes raděj nelezu do vody, abych nezkazil dojem.

Kelly, na voloviny nemáme čas. A navíc tu nevidím žádnou holku tvého vkusu.

To je pravda, ale i tak.

Kelly, soustřeď se. Ježdění na tvém novém prkně bude úplně jiné, rychlejší. A navíc se při vstávání nebudeš moct odrazit špičkama nohou, protože při short board pop upu máš nohy ve vodě. Není to těžké, ale než si vytvoříš paměťový engram, bude ti většinu surfování zabírat právě starost o pop up, tak aspoň dávej pozor, když ti ukazuju, jak na něj… řekl vyučující Óm nadsamec po dalším pop upu v písku.

Jo, abych nezapomněl, ráno jsem ti řekl, že board musí mít ducha. Tvé prkno ho má, a abys ho pochopil, koupil jsem ti knihu o otci tohoto prkna. Pak podal Kellymu knihu The Life Of Michael Peterson, evidentně z antikvariátu.

Vtom se objevil Šiva ve vagíně.

Čau! Co ty tada, vole? …zdraví ho Kelly.

Ále, na Kutě je strašně moc šrapnelů, tak jsem popojel do bezpečí. Pojď do vody, než přijedou davy!

Kelly nadšeně zvedá nový board a chystá se za Šivou ve vagíně. Omotává líž, aby nezakopnul, a rychle se ještě ptá Óm nadsamce: Šrapnely? Co tím sakra myslí?

Lidi ve vodě jsou šrapnely. Tedy lidi nesurfeři.

 

Kelly ale lezl do vody úplně zbytečně. Neovládal  duck dive, takže se nedostal přes silné, pěnící vlny na spot, a tak to po půlhodině pádlování zabalil.

No, pěkně tě to přibilo (nailed)! Nic si z toho nedělej, to se časem poddá… konejší Kellyho Šiva ve vagíně, když se vrací z vody.

Pozdravuj Lise. Řekni jí, že mám nové prkno! …haleká za ním Kelly.

A pak s Óm nadsamcem probrali další lekci surftantry.

 

(pokračování v knize Casanova sútra)

Objednat  Casanova sútra

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top