Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

AŤ ŽIJÍ – VRÁSKY VE TVÁŘI!

MOUDRÝ A PŘÍSNÝ STAŘEC SATURN

 

Každá planeta je nositelem nějakého principu v nás, nějaké role. Mottem Saturna by mohlo být: „Pokud dospělý člověk nemá ve tváři vrásky, je možné, že je to idiot.“

 

„Saturn má zajistit, abychom jasně pochopili autenticitu JÁ a mistrovsky zvládli cíl svého života. Lidem naivním, nezralým, kteří fungují jen podle principů potěšení/zármutek, se Saturn může jevit jako zlovolný. Když se ale díváme na svůj život jako na sled zkušeností, které jsou součástí procesu růstu, pak Saturn znamená trpělivost, sebeovládání, sebekontrolu a úspornost na všech úrovních.“ (Guru Jára, Poutník k nesmrtelnosti)

 

Ve své modernizované roli nám Saturn také podvrhuje do cesty různá omezení a překážky. Můžeme před nimi strkat hlavu do písku nebo je zkoušet obcházet. Ale také můžeme čelit svým problémům zpříma, se sebekázní a bez podlehnutí obavám, smutku a strachu. S každým úkolem, který takto zvládneme, vyrosteme a uzrajeme. Což se přísnému Moudrému starci Saturnu líbí a znamená to, že přes svou přísnost bude příště shovívavější, tak jak přísný učitel ve škole byl shovívavější k těm, u nichž viděl upřímnou snahu.

 

JAKÉ PŘÍŠTĚ?

Saturn naše nejtěžší zkoušky života, karmické vichřice testuje třikrát. Ověřme si to.

 

(Text s podrobným návodem pro ověření naleznete v knize Tantrické transformace na straně 120.)

 

Saturn podle svého postavení v natálním horoskopu ukazuje rovněž základní oblast našeho „strachu“ – tedy čeho se bojíme někde na prazákladní nevědomé úrovni. V průběhu svých cyklů pak Saturn ukazuje – zvlášť při kvadraturách a opozicích (to jsou extra zlomové body) – ten náš „strach“ z různých pohledů, v různých situacích a setkáními se „saturnskými“ typy lidí, kteří nám nahánějí svou mnohdy pomyslnou autoritou hrůzu.

 

 

Při tranzitech přes jednotlivé planety Saturn ukazuje na naše původní pochybnosti u věcí, kterým dotyčná planeta vládne. Je zajímavé, že napjaté aspekty jsou sice na prožívání těžší, ale u Saturna bohužel nejsou úplně snadné ani jindy pozitivní sextily a trigony, pokud téma nemáme zvládnuté. Saturn má prostě „studené prsty“ a čeho se dotkne, vždycky to zchladí a zpomalí a věci nějak ztěžknou nutnou prací.

 

 

Pokud člověk tyto Saturnské lekce postupně nezvládne do oněch magických cca 29,5 let (první přechod Saturnu přes Saturn), velmi pravděpodobně už je nezvládne nikdy. Proto pak vídáme lidi, kteří se celoživotně spojí s nějakým saturnským tipem člověka. Ten je bude stejně jako starý Saturn buzerovat, komandovat a napomínat (jako kdysi maminka se svačinou). Někdy se se Saturnem ožení, jindy se propojí s nějakou mocnou saturnskou institucí, o kterou se opřou a která jim dá pocit autority, moci, schopnosti šéfovat a mít navrch nad ostatními.

 

 

Je potřeba mít na paměti, že i v tranzitech se planeta chová tak nějak podle své povahy, což se týká i načasování projevu. Třeba u Urana se ví, že jeho účinek je náhlý a nepředpověditelný, ale časově velice přesný – údajně si podle Urana můžeme řídit hodinky. Zatímco Saturn znamená překážky, odklady, prodlevy… proto i konkrétní účinek jeho tranzitů může dávat o sobě vědět o něco později, než je čas přesného tranzitu.

 

 

ZDE MÁME NĚKOLIK PŘÍKLADŮ:

Matka Tereza má natální Saturn v Býku ve 4. domě, proto je jejím tématem zázemí existence pro děti. Co se stalo v jejím životě, když jí prošel Saturn v červnu 1919 poprvé 8. domem? A co udělala v září 1928, když jí šel Saturn 12. domem? A co ještě zásadnějšího následovalo, když jí Saturn tranzitoval v květnu 1946 přes Neptun v 7. domě?

 

(Více se dozvíte v knize Tantrické transformace na straně 122.)

 

Zde se také dočtete, že typičtěji se tranzit Saturnu 7. domem týká přímo partnerských vztahů. Což je krásně vidět například v horoskopu Alberta Einsteina. A také, jak tranzity Saturna ovlivnily život Bona, zpěváka irské rockové kapely U2…???

 

***

Všechny výše uvedené životní osudy se dočtete v knize TANTRICKÉ TRANSFORMACE.

Knihu si můžete výhodně zakoupit v Balíčku pro osobnostní rozvoj nebo v Tantrickém balíčku.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top