Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ASTRÁLNÍ ARKÁNA TAROT… ještě něco navíc

BONUSOVÝ DÍL I.

 

Krásný den, vážení a milí čtenáři. V předešlých dílech jsme vám představili Astrální Arkánu Tarot a velice nás potěšil Váš zájem přiblížit se významu jednotlivých karet. Pro úplnost a zároveň k vytvoření celkového dojmu, přinášíme dnes další střípky z knihy Astrální Arkána, ze které povídání k jednotlivým kartám pochází.

 

 

Guru NagaJahRa je zásadní osobností v revolučním procesu duchovního probouzení v České republice na počátku 90. let minulého století. Jeho tarotové karty (poprvé vydané již v roce 2001), představují převratnou duchovní cestu pro každého, kdo hledá smysl života, sebe, budoucnost, lásku či nirvánu. Originalita těchto karet a odlišnost od jiných klasiků tarotu spočívá nejen v použití symboliky energeticky významných fotografií, ale také v proměně každé jednotlivé karty v cestu mající rub i líc. Což usnadňuje pochopení celé šířky významu symboliky jak pokročilým, tak i začátečníkům.

 

 

„Poe Tree Tarot má schopnost zprostředkovávat přenos informací mezi vědomím a podvědomím, a to nejen v oblasti věštecké, ale především tantrické a energetické. Tyto karty vytvářejí aktivní proud komunikace mezi tím, co o sobě a svém životě víme, a tím, co o svém životě nevíme a o čem bychom ani nesnili. Komunikace tarotu skrze archetypy je pro mne nejdůležitější. Vytvořil jsem tři levely:

 

Astrální Arkána je pro život vezdejší, nejpraktičtější.

 

Karmická Arkána je léčivá, pomáhá uvolňovat vnitřní tenze a pochopit jejich původ.

 

Samádhi Arkána slouží k hledání Boha, je čistě duchovní.“

 

Jak snadno vysvětlit pojem Astrální

 

Zatímco středověcí nominalisté a moderní materialisté považují slova za pouhé záchvěvy hlasu, pak Platón, tantrici, jogíni, kabalisté a středověcí křesťané (tzv. realisté) věří, že pojem, slovo předchází stvořené, tedy hmotně existující věci. Astrální svět uvnitř nás i kolem nás leží mezi slovem a prožitým nebo hmotně projeveným významem slova.

 

 

„Dala bych si polévku“, řeknete si v duchu, ležíc v posteli.

 

Vaše mentální tělo vyslovilo myšlenku (slovo) a do chvíle, než vstanete, polévku uvaříte a začnete jíst, aktivujete astrální tělo a rozpohybováváte astrální svět.

 

 

Ano, hmotné tělo musí vykonat hmotné úkony a mentální tělo dodržovat postupy a recepty, ale právě astrální tělo rozhodne, zda po slovu – myšlence „dala bych si polévku“ skutečně vstanete z postele, že se na posteli nepřevalíte a polévku nenecháte plavat, že v kuchyni namísto vaření polévky nezboucháte brambůrky nebo zákusky.

 

 

Astrální tělo dává přednost přivonění, zatímco mentální tělo miluje slovo vůně.

 

Astrální tělo dává přednost pohlazení před slovem dotek, pití před slovem nápoj.

 

Právě astrální tělo uhasí žízeň, podpoří skutečné akce, ať už snění nebo žití.

 

Astrální tělo je to, co dělí myšlenku od skutečného činu.

 

Hlava něco chce a „astrál“ musí donutit hmotné tělo to udělat.

 

Hlava vymyslí skvělý plán, ale „astrál“ rozhodne, zda budete čekat nebo postupovat v souladu s tímto plánem, tedy zda jej prosadíte.

 

 

 

Z tohoto mála je zřejmé, že astrální svět, astrální tělo souvisí s vůlí, energií, s vasánami, vasánickými trny a háčky, tzv. astrálními červy, s výmluvami, proč něco nejde, mnoha nemocemi a energetickými vlivy druhých na náš život, úspěch a osobnost. Také instinktivní reakce, bezmyšlenkovité stereotypní činnosti na „autopilota“ a většina programů Manter Myšlenek, podle nichž fungujeme, rovněž spadají do astrálního světa.

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top