Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

AMRIT

 

JAK NAMÍCHAT NEKTAR NESMRTELNOSTI?

 

V příběhu o Khumb méle se získává jed i nápoj nesmrtelnosti Amrit mícháním oceánu.

 

Míchačkou je hora omotaná lanem, za které z obou stran střídavě tahají, a aby se míchačka – hora při otáčení nepropadla, lehla si pod ni božská želva. Nakonec se podařilo amrit získat, nápoj nesmrtelnosti byl v nádobě – kumbh. Lano se ho tajně napilo a dostalo se mu výsady bohů, nesmrtelnosti. Slunce a Měsíc to na lano požalovali želvě, a ta ho za trest přetrhla, zabít ho ovšem nedokázala.

 

Celé lano je jing. Čáry se ovšem mohou proměňovat tak, jako naše lano, tak jako náš život, proto se základní knize I-tingu říká Kniha změn (proměn).

 

Ta želva, co přetrhla lano, byl proměněný bůh Višnu, a to lano byl král hadů, Nága Vasuki, dnes lépe známe jeho jméno po přetržení: RAHU – Dračí hlava (též Severní uzel nebo Severní noda) a jeho druhá půle KETU – Dračí ocas (též Jižní uzel nebo Jižní noda).

 

Rahu a Ketu jsou sice přetrženy vejpůl, ale jsou nesmrtelní, na obloze mezi bohy a diktují lidem osud tak, jako další planety a Slunce s Měsícem, které lano Rahu – Ketu nenávidí za prozrazení jejich tajného napití se želvě, a právě proto je Rah-Ketu rád zastiňuje zatměními.

 

Dítětem slunečního boha (Súrja) má být i bůh smrti Jama, a tak se Rahu-Ketu, přetržené lano, stává i nepřítelem smrti. Aby ne, když díky tomu, že ze sebe had udělal lano, dokázali bohové umíchat nápoj nesmrtelnosti AMRIT.

 

V horoskopu našeho života je tento had Vasuki, přetržené lano, Rahu-Ketu také vždy na přímce naproti sobě, jakoby zůstal celý. Majitel horoskopu je vždy tou tečkou uprostřed, je tedy v roli želvy, v roli hory míchačky, a chce-li nápoj nesmrtelnosti, musí lano znovu spojit. Nepřetrhl ho Višnu právě proto, aby to lidem znemožnil?

 

Pokud lano nespojíme, tak se Rahu-Ketu jako stín plíží v nás a rozdvojuje náš život i osud. Ketu je spojovaný s ocasem, naší minulostí. Pokud se v přítomnosti rozhodujete, co uděláte, nebo instinktivně reagujete, jste tvůrci svého osudu, ale jen tehdy, v přítomnosti. Jakmile se to stane, kostky jsou vrženy, vydáváte svou svobodnou vůli, své dílo ze své moci. Světu, událostem a toto dílo si pak žije svým vlastním životem, na který nemáte vliv. Je to nesvoboda, se kterou se musíme vyrovnávat a její paměť, její knihovna, její databáze je uložena v ocasu naší minulosti v KETU.

 

 

Úryvek je z časopisu POETRIE 911 OSVOBOZENÍ DUŠE, kapitola SATURN – RAHU – KETU aneb Boj o nektar nesmrtelnosti.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top