Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MÁJA, LÍLA, BIG BANG

 STROM ŽIVOTA

 

„Základní koncept energie a hmoty, který nám předal Einstein, teoreticky mění naše vnímání času a prostoru, kdy gravitace a také pohyb mohou čas s prostorem proměňovat. Jak, proč, kdy jsou otázky, na něž nejkvalitnější odpovědi nacházíme ve starých duchovních knihách.

 

 

Oppenheimer toto pochopil již před 80 lety. Tak třeba ve staré Číně měli obdobu periodické tabulky prvků, o 64 hexagramech, jejichž kombinacemi a „přeskupováním elektronů“, tzv. proměnných, vznikají veškeré jevy života na Zemi. A co víc, v této aktivně použitelné nauce používali počítačový jazyk jedniček, tedy nezlomených stébel (jang), a nul, tedy zlomených stébel (jin).

 

 

Co asi stojí za hexagramy, periodickou soustavou prvků, za štěpením atomů? Co je síla ovlivňující vše, jako podstata?

 

 

Einstein a další vědci hledali “teorii Všeho“, nebo zkoušeli „vypočítat Boha“. Přitom už Lao-c‘ řekl: „Tao nelze popsat.“

 

 

A taky dodal, že Tao stvořilo „Jedno“, jakousi hmotnější podobu Taa, kondenzovanější podobu Taa, kterou kabalisté nazývají setra Kether, jogíni Brahman, tantrici Parasamvoid.

 

 

Dále nám Lao-c‘ vysvětlil, že „Jedno“ stvořilo dvě, tedy Jang a Jin, kterým jogíni říkají Puruša a Praktriti, kabalisté sefiroty Chokhmah a Binah a tantrici Šiva a Šakti.

 

 

Zde začíná první pohyb, jak jej známe my, kterému jóga říká Mája – Iluze, tantra Líla – Božská hra, my ho nazýváme Big Bang.

 

 

Lao-c‘ pokračuje: „Dvě tvoří tři.“ Tyto tři kabala vystihla třemi pilíři Stromu života, jóga s tantrou třemi gunami Radžas, Sattva, Tamas, a atomová fyzika protonem, neutronem a elektronem. Právě v této chvíli se vynořuje Samsára.

 

 

V další větě Lao-c‘ přeskakuje pět taoistických i tantricko-jógových elementů Akáša (Ether)/alchymistické zlato – Kov, Vzduch/Dřevo, Oheň, Voda, Země, tedy pět sefirot Chesed, Geburah, Tiferet, Netzach, Hod a přistupuje ke kořenům kabalistického Stromu života.

 

 

Jsou dvě známé verze tohoto slavného Stromu. Na to, co bys měl pochopit z toho, co povídám, ti doporučuji podívat se na starou verzi Aleistra Crowleyho, Glyph.

 

 

Tři vytváří deset tisíc. To ve staré čínštině bylo synonymem pro ležatou osmičku, nekonečno. A tím jsme se v kabale dostali k sefirotám Jesod a Malkuth a v józe i tantře ke všem variacím našeho světa.

 

 

Jestliže jogín chce z hmoty zpět k teorii Všeho, začne stoupat toutéž cestou pozpátku. Avšak Lao-c‘ nabídnul i druhou možnost, z níž se zrodila věda.

 

 

„Tak se zbav toužení ve jménu poznání podstaty, avšak ponechej si své touhy, jestliže chceš poznat manifestace této základní podstaty.“

 

 

Celý text naleznete v knize METAFYZICKÉ MŘÍŽE na straně 58.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top